Blog

Wyprzedaż garażowa lekarstwem na pozbycie się nieużywanych rzeczy

Wakacje się skończyły i mamy trochę więcej sił witalnych, by ogarnąć nasze mieszkania, domy, piwnice i strychy. Takie "odgracanie" przestrzeni jest zmorą wielu osób i świetnie byłoby znać na nie jakieś zaklęcie, by pozbyć się tych wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Niestety tak bywa tylko w bajkach, a my musimy sobie z tym bałaganem poradzić sami. Bardzo dobrym pretekstem do sprzątania może być WYPRZEDAŻ GARAŻOWA. Jest to jedna z ciekawszych opcji pozbywania się niepotrzebnych przedmiotów, bo mamy w tym przypadku pewność, że stanie się z nimi coś pożytecznego i dostaną nowe życie. I do uczestnictwa w takim przedsięwzięciu chcę Was dziś zachęcić.

Pierwsza wyprzedaż garażowa 'Ogarniemy to' odbędzie się 25 września (sobota) w Opolu przy ul. Głogowskiej 39A. Udział w tym wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a organizatorzy zadbają o to, by na wyprzedaży pojawili się zainteresowani kupujący i sprzedający.
W prosty sposób możemy stać się też sprzedawcami na tym wydarzeniu i zaprezentować zainteresowanym, to co nagromadziło się przez lata w naszych mieszkaniach, domach, piwnicach czy strychach.

Jak przygotować się do WYPRZEDAŻY GARAŻOWEJ?

Oczywiście pozbycie się wszystkich zgromadzonych "przydasi" wymaga od nas nakładów pracy, ale zaangażowanie w ten temat sprawi, że odetchniemy z ulgą. Dobrym pomysłem jest zainteresowanie tematem rodziny, a szczególnie dzieci, którym w ten sposób możemy zaszczepić odrobinę przedsiębiorczości czy idei z zakresu zero waste. Jeśli mamy już zgromadzone w jednym miejscu wszystkie dziś już niepotrzebne nam przedmioty to należało by je przejrzeć i posegregować. Pamiętajmy też by przedmioty oferowane na wyprzedaży  były czyste. Możemy pogrupować je gatunkowo np. książki, naczynia, ubrania, gadżety dziecięce, zabawki, płyty czy elementy wystroju wnętrza.

Dobrym pomysłem jest również pogrupowanie rzeczy w zbiory ze względu na cenę, jakiej oczekujemy np.:

- kolekcja czasopism, figurek, pluszaków, książeczek – grupa 2-5 zł

- płyty, filmy, książki, gry, zabawki – grupa 10-15 zł

- drobne AGD, sprzęt sportowy, ubrania, dziecięce gadżety – grupa 20-25 zł

Warto jednocześnie oznaczyć rzeczy cenami (małe karteczki czy naklejki) lub pogrupować w kosze, gdzie klienci będą mogli wybrać w grupach cenowych coś dla siebie. Jednocześnie nie traktujmy wyprzedaży garażowej jak biznesu naszego życia. Rzeczy powinny być wycenione bardzo korzystnie pod kątem super okazji, a nie zwrotu z inwestycji. Kierujmy się raczej intencją szybkiego zbycia przedmiotów, które nie są już nam potrzebne.

Istotnym krokiem jest też przygotowanie stoiska na wyprzedaż garażową. Przemyślmy na czym możemy zaprezentować nasze przedmioty. Przyda się stolik, plandeka, koc, może również wieszak na ubrania, a na płyty książki czy drobiazgi – skrzynki czy pojemniki, w których kupujący w łatwy sposób przeglądną sobie zawartość. Przygotujmy też kasetkę czy skrzyneczkę na pieniądze, by łatwiej było znaleźć drobne do wydawania.

Pierwsza "garażówka" Ogarniemy to w Opolu na Głogowskiej 39A trwać będzie od godz. 11.00 do 16.00. Organizatorzy na stronie ogarniemy-to.pl i na wydarzeniu na Facebooku umieścili formularz zapisu dla chętnych sprzedawców, co pozwoli sprostać potrzebom sprzedających i lepiej przygotować wydarzenie od strony organizacyjnej i promocyjnej.

Uczestnictwo w wyprzedaży garażowej to świetna zabawa i okazja do pozbycia się rzeczy, które nam zalegają, a często nie chcemy ich wyrzucić na śmietnik. Zachęcam również by w obsługę stoiska zaangażować dzieciaki, bo to idealna okazja, by pokazać im na czym polega przedsiębiorczość i pierwsze kroki w stronę idei „zero waste”.