Blog

Sekrety pakowania świątecznych dekoracji

Święta już za nami, a wraz z nimi nadszedł czas na porządki poświąteczne. Wiele osób ma problem z tym, jak skutecznie pakować ozdoby, dekoracje i choinkę, by nie uszkodzić ich przed kolejnym sezonem świątecznym. W tym artykule podpowiemy, jak zabezpieczyć i przechowywać twoje dekoracje, by służyły jeszcze przez kolejne lata.

Jak uniknąć chaosu i nerwówki w kolejnym przedświątecznym okresie?

Zacznijmy od pakowania ozdób. Bombki i świąteczne ozdoby najlepiej przechowywać w specjalnych pudełkach z pianką lub kulami styropianowymi, by zapobiec ich zgnieceniu. Możesz wykorzystać do tego celu również wytłaczanki od jajek lub plastikowe przeźroczyste pojemniki, dzięki którym w kolejnym roku szybciej odnajdziesz te ozdoby, które będziesz chciał wykorzystać w kolejnym roku. Lampki choinkowe natomiast warto zwinąć w kłębek lub nawinąć na rolkę po ręczniku papierowym czy papierze toaletowym i zabezpieczyć taśmą papierową malarską, by uniknąć ich zaplątania. Podobny sposób sprawdzi się przy przechowywaniu świątecznych łańcuchów w formie korali.

Łańcuchy delikatne wykonane z papieru, folii, piór wkładaj w osobne pojemniki, by uniknąć poplątania, ale również zbyt dużego ścisku. Takie dekoracje mogą bowiem odkształcić się i pognieść, a wówczas nie wykorzystamy ich ponownie. Jeśli korzystasz ze sztucznego drzewka to również spakuj choinkę odpowiednio, by uniknąć chaosu przy kolejnym jej użyciu. Lejnym świątecznym Unikaj zbyt ciasnego owijania folią stretch czy zbyt wąskich pojemników czy worków, by igły się nie odkształciły i wyglądały jak nowe w kolejnym świątecznym okresie. Dekoracje zewnętrzne, takie jak girlandy czy ozdoby na drzwi, warto zawinąć w worki (najlepiej przeźroczyste), pudełka czy transparentne pojemniki.  

Jeśli przy pakowaniu nie używasz transparentnych zabezpieczeń do dekoracji to pamiętaj by dobrze opisać pudełka, by łatwiej znaleźć to czego będziesz potrzebować w kolejnym roku. Weź pod uwagę, że korzystasz z tych dekoracji tylko sezonowo raz w roku, a pamięć może być zawodna.

Gdzie przechować to z czego korzystasz tylko raz w roku?

Pamiętaj by umieścić świąteczne dekoracje w jednym miejscu. Unikaj zdecydowanie przechowywania części rzeczy w szafie, kolejnych kilku pudełek w pawlaczu, a kolejnych worków w piwnicy czy na strychu. Wybierz miejsce suche, bez wilgoci i ewentualnego dostępu dla gryzoni, ptaków czy innych żywych stworzeń, które mogą zniszczyć twoje rzeczy. Taka niespodzianka nie będzie przyjemna tuż przed kolejnymi świętami. Jeśli nie masz miejsca w swoim mieszkaniu na przechowywanie dekoracji świątecznych, albo żadne z miejsc nie jest do tego odpowiednie, warto rozważyć skorzystanie z usług mini magazynów ‘Ogarniemy to’. Swoje dekoracje przechowasz bezpiecznie i nie będziesz musiał co chwilę ich przekładać zaglądając do szafy czy pawlacza.

Boxy magazynowe wynajmiesz na okres, który potrzebujesz, wybierając odpowiednią dla ciebie przestrzeń. Już w najmniejszym 1 metrowym magazynie zmieścisz swoje dekoracje. Dzięki temu, Twoje ozdoby będą bezpiecznie przechowywane i gotowe do użycia w kolejnym sezonie świątecznym.

Jeśli zastosujesz tych kilku prostych zasad, Twoje świąteczne ozdoby, dekoracje i choinka posłużą Ci przez wiele lat. Dzięki temu, każde kolejne święta i przygotowania do nich będą czasem bez stresu, chaosu i niepotrzebnych zakupów.